środa, 27 marca 2019

BEZ ŚNIADANIA NIE MA NAUCZANIA - FORUM ZDROWIA - WIOSNA 2019

                                               

                                             Szanowni Rodzice
                To już  ostatni etap  naszej przygody  z projektem.
         Tym razem zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat roli I i II śniadania dla zdrowia dziecka pod hasłem:
 BEZ ŚNIADANIA NIE MA NAUCZANIA
 Mile widziane komentarze  :)

               


Nastąpiły zmiany w Piramidzie Zdrowia. Zobacz 5 nowych zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia
wejdź TUTAJ: Nowe zalecenia w Piramidzie Żywienia


4 komentarze:

 1. Magda
  Śniadanie to cały "motor" dnia: dodaje energii i chęci do działania. Jest ważne dla każdego, nie tylko dla dzieci. Szkoda tylko, że najczęściej śniadanie zjadamy "w locie", a dopiero wieczorem "objadamy się".
  Prezentacje bardzo ciekawe i pouczające. Zawierają wiele cennych wskazówek.

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w domu jest zasada, że nie wychodzimy z domu bez śniadania. Dzieci nie mogą się skupić na lekcjach, są zaspane, nie maja energii. Warto wszystkim przypominać jak ważny jest to posiłek. Dzięki wskazówkom zawartym w tej prezentacji możemy jeszcze lepiej i ciekawiej zaplanować śniadania dla naszych pociech.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dużo włożonej pracy własnej. Podjęcie się realizacji tak dużego przedsięwzięcia i to z tak małymi dziećmi, wymaga bardzo dużego zaangażowania i wiedzy. Pani Grażynka jest niezmordowana :) Temat zdrowego odżywiania jest bardzo ważny. Nie tylko dla zachowania zdrowia dzieci ale również ludzi dorosłych. Gorąco zachęcam rodziców do odwiedzania tego forum i próbę wprowadzenia zdrowych zwyczajów żywieniowych do własnego domu. Sami musimy dać przykład swoim pociechom, jak się odżywiać i zdrowo żyć. Dobrze, że piramida zyskała ważny element. RUCH. Wyruszajmy więc na spacery i place zabaw. Zamiast siedzieć przy komputerze, weźmy dzieci na powietrze. Przy okazji nauczą się nawiązywać kontakty z rówieśnikami twarzą w twarz, a nie jako awatar. Żyjmy zdrowo. Pozdrawiam - Wojciech

  OdpowiedzUsuń
 4. - rodzic -
  Po nocnej przerwie, która dla organizmu oznacza czas wypoczynku i regeneracji, śniadanie dostarcza nowej porcji energii i składników odżywczych. Niejedzenie śniadania ma negatywny wpływ na zdrowie i może pogarszać funkcjonowanie organizmu na wiele różnych sposobów, szczególnie jeżeli problem dotyczy dzieci. Mam córkę "niejadka" i czasami jest wielki problem z jedzeniem. Od czasu, jak wspólnie przygotowujemy posiłek, okazało się, że śniadanie nie musi być nudne i trudne do wspólnego wykonania. Okazuje się, że przygotowanie musli lub kolorowych kanapek z warzywami jest dobrą zabawą i wspaniałym zdrowym śniadaniem. Myślę, że dobre nawyki żywieniowe zaprocentują w przyszłości i codzienne przygotowanie i jedzenie śniadania nie będzie już problemem. Fajny blog i wiele cennych rad. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń