sobota, 2 grudnia 2017

PROJEKT AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA        
Program przygotowany został przez firmę Maspex oraz markę Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Nauczycielami. Patronat honorowy sprawuje Komendant Główny Policji.         Celem głównym realizacji programu było edukowanie uczniów na temat bezpieczeństwa oraz zasad udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie dzieci otrzymały specjalnie przygotowane książeczki z ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym mogły utrwalać zdobytą w szkole wiedzę samodzielnie lub z rodzicami. „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program edukacyjny, który uczy Pierwszoklasistów, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie odpoczynku . Materiały tegorocznej edycji programu zostały wzbogacone o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu.
                Dodatkowo przekazano dzieciom przydatne informacje związane z efektywnym zapamiętywaniem, treningiem koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijaniem kreatywności. W książeczkach umieszczono  również specjalną broszurę informacyjną dla Rodziców
               Po zakończeniu zajęć przeprowadzonych na podstawie materiałów „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, w miesiącu grudniu  dzieci będą uczestniczyć w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie, sprawdzającym zdobytą przez Pierwszoklasistów wiedzę z zakresu bezpieczeństwa oraz  zasad udzielania pierwszej pomocy. Wynikiem udziału w programie Szkoła uzyskała prestiżowy certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz