niedziela, 18 marca 2018

FORUM ZDROWIA: Jak zmienić złe nawyki żywieniowe? - etap: WIOSNA

Przed nami ostatni etap programu Fundacji BOŚ


Właśnie rozpoczęliśmy realizować ostatni III etap programu Zdrowo jem, więcej wiem -edycja: WIOSNA. Mówi się, że przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka i  trudno je zmienić. Warto jednak podjąć to wyzwanie.
Temat przewodni tego etapu to Piramida Zdrowego Żywienia i aktywności Fizycznej.
Każdy z nas wie, że dla naszego zdrowia, wigoru, samopoczucia ważny jest sposób odżywiania, a także nasza aktywność ruchowa.

Okazuje się, że często zupełnie nieświadomie fundujemy sobie i naszym bliskim nie zawsze zdrowy styl odżywiania
Czy wiesz, że regularne spożywanie posiłków oraz ich różnorodność są warunkiem dobrego samopoczucia, wigoru, sprawności fizycznej, przyswajania wiedzy w procesie nauki, a przede wszystkim zdrowia? 
Pamiętaj! Złe nawyki żywieniowie zawsze można zmienić. 





Polecamy także zajrzeć na strony:
1. Kalkulator zdrowia dziecka
2.  PlanujeGotuje.pl




Podziel się z nami swoimi uwagami i refleksjami :)




29 komentarzy:

 1. Wspaniałe dzieciaki i super zabawa oraz nauka w jednym. ��

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze, że małe dzieci uczą się zdrowo odżywiać.W sklepach tak dużo niezdrowej żywności, więc warto je uświadamiać. Dla nich to tez duża frajda jeśli mogą sami coś przygotować i wspólnie zjeść.
  Róża Kurzawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam,że od najmłodszych lat należy uświadamiać dzieci co jest dla nich zdrowe, a jakie produkty źle wpływają na ich stan zdrowia. Wiedza na temat zdrowego odżywiania i zachęcanie do spożywania owoców i warzyw przyniesie w przyszłości dla młodego pokolenia pozytywne skutki.
  Bogumiła Frątczak

  OdpowiedzUsuń
 4. Joanna Galińska - rodzic
  Przypadkiem trafiłam na tego bloga. Bardzo ciekawe materiały. Sama jestem matką. To ważne,aby dbać o swoje pociechy. Od rodziców zależy ich zdrowie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super materiał.Od najmłodszych lat trzeba dbać o zdrowie naszych dzieci wpajać im co jest dobre A co źle wpływa na ich zdrowie. A dzieci przez zabawę najlepiej wchłanianią wiedzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się wpis. Mam nadzieję, że trafi do jak największej rzeszy rodziców. Może zrozumieją, jak dużą rolę w utrzymaniu zdrowia dziecka odgrywa ruch. Można przecież zorganizować podwórka przeznaczone do zabaw na powietrzu. Wyganiajcie dzieci sprzed komputerów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Naprawdę fajna sprawa z tym zdrowym odżywianiem. Dzieciaki powinny uczyć się zdrowo odżywiać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuje na prawdę to jest super. Teraz wszystko wiem. Dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobry pomysł oby tak dalej .Ten pomysł mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 10. lubie wpisy tego tupu lecz nie zgadzam się z "jedz rzadko i dużo" moim zdaniem powinno być "jedz często i mało"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wpis :) Pozwolę jednak sobie zauważyć, że w ulotce wstawionej na forum dotyczącej zdrowego odżywiania mam na uwadze, czego należy się wystrzegać, a więc nie robić. Pozdrawiam :)

   Usuń
 11. Nie wiedziałam o tym ze zdrowe odżywianie i więcej ruchu może zmienić moje życie . Od kilku dni czuje się o wiele lepiej oraz spędzam aktywniej czas.

  OdpowiedzUsuń
 12. SUPER ZABAWA I NAUKA W JEDNYM.
  DOBRZE RZE DZIECI UCZOM SIĘ ZDROWO ODRZYWIAĆ.
  CZEBA DBAĆ O SFOJE DZIECI I UCZYĆ JE.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo zaciekawił mnie ten wpis, a kalkulator zdrowia to bardzo pomocna rzecz.

  OdpowiedzUsuń
 14. Skorzystałam z kalkulatora żywieniowego zaplanowałam na nim zarówno mój posiłek jak i posiłek mojego dziecka . Serdzecznie polecam .

  OdpowiedzUsuń
 15. Wiele z tych pomysłów przyda mi się do budowania kondycji. W prawie każdym sporcie potrzebna jest odpowiednia dieta by lepiej wchłaniać postępy treningu . Dziękuje i proszę o następne poradniki tego typu .

  OdpowiedzUsuń
 16. SUPER TEN KALKULATOR.Dzięki niemu wiem czego jem lub piję za dużo.XD

  OdpowiedzUsuń
 17. Świetny pomysł z kalkulatorem żywienia. Napewno mi się to przyda. Dziękuję za ten post.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dzięki quizom dowiedziałam się , że ma w sobie 18 kg cukru . Mam nadzieje że poprawie się i zdobęde więcej aktywności fizycznej.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo fajnie że małe dzieci i te duże uczą się jak zdrowo się odżywiać.
  Skorzystałam też z kalkulatora zdrowia dziecka i myślę że to jest pomocne dla niektórych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 20. Bardzo mnie źdźiwiło ze dzieci potrafią się tak dobrze odżywiać i nie potrzebują do tego komputera.Skorzystałam z źródeł informacyjnych i uważam że zdrowe odżywianie pomaga wszystkim dzieciom

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo ważne jest wpajanie zdrowych zasad żywienia i higienicznego trybu życia już od najmłodszych lat. Rewelacyjne jest edukowanie dzieci, a przy okazji dzieci edukują dorosłych i to jest jeszcze wspanialsze. Gratuluję pomysłów...

  OdpowiedzUsuń
 22. Ważne jest, by edukować dzieci w zakresie zdrowego odżywiania od jak najmłodszych lat. Rodzice również mogą się wiele dowiedzieć dzięki tej stronie internetowej.

  OdpowiedzUsuń
 23. Wspaniale. Dzieciaki od najmłodszych lat będą miały zdrowe nawyki żywieniowe. Nie będą się przejadać ani głodzić bo taka moda, a wydaje mi się, że zmienią też niektóre przyzwyczajenia w rodzinie. No i do tego super zabawa w szkole...

  OdpowiedzUsuń
 24. Wspaniałe pomysły pani Grażyny Sujewicz inspirują uczniów oraz ich rodziców do wspólnego przygotowywania w domu smacznych, zdrowych potraw. Dodatkowo poprzez super zabawę z mamą lub tatą dzieci utrwalają sobie nawyki zdrowego odżywiania, a czas spędzony z rodzicami zamiast przed telewizorem jest bezcenny.

  OdpowiedzUsuń
 25. Piotr Bńkowski20.04.2018, 09:42

  Wszystko co dotyczy poprawy zdrowia, a zwłaszcza ważne od najmłodszych lat jest wspaniałym działaniem. Gratuluję!!! Życzę powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 26. Dobre nawyki żywieniowe od małego - to jest to.

  OdpowiedzUsuń
 27. Paulina Nowak23.04.2018, 11:13

  Świetny projekt, kopalnia wartościowych materiałów i ciekawych linków. Gratuluję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak widać, tajemnica nauki zdrowego odżywiania tkwi w zabawie i zaangażowaniu dzieci i mądrym wsparciu nauczyciela - W TYM PRZYPADKU POMYSŁOWEJ I KREATYWNEJ PANI GRAŻYNY SUJEWICZ.

  OdpowiedzUsuń