niedziela, 8 kwietnia 2018

RELACJA :Projekt edukacyjny Zdrowo jem, więcej wiem, edycja: WIOSNA 2018
Zajęcia 1: 
UCZYMY SIĘ DOBRYCH ZWYCZAJÓW ŻYWIENIOWYCH

Motywowanie dzieci do wdrażania prawidłowych zwyczajów żywieniowych jest podstawą edukacji żywieniowej. Bez tego uczniowie nie będą chcieli wprowadzić w praktykę zdobytej podczas konkursu wiedzy. Dzięki tej lekcji dzieci dowiedziały się jak odpowiedzialnie wybierać produkty do spożycia w ciągu dnia oraz dlaczego nie powinno się jada niektórych produktów.
Zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji i przekazaniu dzieciom wiedzy na temat zwyczajów żywieniowych.Zdobyta wiedza ma przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważny jest prawidłowy dobór produktów do spożycia i zmiana złych nawyków żywieniowych

Zajęcia 2
ZDROWO SPRAWNI
Dzieci bawiąc się również mogą zdobywać wiedzę. Zabawy ruchowe połączone z rywalizacją zespołową pozwalają aktywnie spędzić czas, a uczniowie uczą się współpracować w grupie.
Zadanie polegało na przeprowadzeniu zajęć, w trakcie któreych obędzie się rywalizacja zespołowa, w jej ramach uczniowie odpowiadają na pytania dotyczące Piramidy Zdrowia i wykonują różne ćwiczenia ruchowe.
Przeprowadzone zajęcia  składały się z następujących elementów:
1.   Ćwiczenia porządkowo-wychowawcze
2.   Rozgrzewka
3.   Przypomnienie pięter Piramidy Zdrowia
4.   Zdrowo jem, sprawnie wykonuję ćwiczenia
5. Podsumowanie zajęć
Zajęcia 3
KONKURS: NAJCIEKAWSZA PRACA PRZEDSTAWIAJĄCA PIRAMIDĘ ZDROWIA
W czasie zajęć dzieci poznały Piramidę Zdrowia. Można mieć nadzieję, że będzie ona pomocą w dokonywaniu przez nich właściwych wyborów żywieniowych.
Sposobem na utrwalenie zasad zdrowego odżywiania jest stworzenie pracy przedstawiającej Piramidę Zdrowia. Drogą głosowania  dzieci przeprowadziły wybór najładniejszej ich zdaniem pracy. Zajęcia 4
KONKURS: ENCYKLOPEDIA GIER I ZABAW
Uczniowie spędzają dużo czasu siedząc w ławkach, słuchając nauczyciela, pisząc, czytając. Wymaga to dużej koncentracji uwagi i wytężonej pracy mózgu. Konieczny jest zatem relaks. Najbardziej polecana i sprawdzona forma relaksu to aktywność fizyczna, czyli ćwiczenia, gry i zabawy.
Dzieci wspólnie tworzyły Encyklopedię Gier i Zabaw. Ważne było, żeby znalazły się w niej zarówno gry i zabawy do przeprowadzanie na świeżym powietrzu, jak i w budynku, zespołowe i indywidualne.


Zajęcia 5
FORUM: JAK SKUTECZNIE ZMIENIĆ ZŁE NAWYKI ŻYWIENIOWE
i PROMOCJA ZDROWIA
ZA UWAGĘ  

8 komentarzy:

 1. Aby zmienić nawyki żywieniowe u naszych dzieci powinniśmy zacząć zmiany od siebie. Powinniśmy pokazywać dzieciom nowe produkty i stopniowo wprowadzać je do naszych jadłospisów. Warto przygotowywać posiłki z dziećmi aby mogły próbować każdy z produktów osobno a później połączone w gotową potrawę (np. sałatkę, zupę czy kolorowe kanapki) U nas ta metoda najlepiej się sprawdza. Są oczywiście produkty do których trudno ich zachęcić, jednak cały czas próbujemy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna akcja. ��������

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podobała ta akcja róbcie takich więcej❤️

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzieci bardzo lubią ruch - taka już ich natura, dobrze zatem wykorzystać ich aktywność i żwyiołowość do zabaw ruchowych zwłaszcza na świeżym powietrzu - wszak wiosna przyszła!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ruch to przecież podstawa piramidy żywieniowej!

  OdpowiedzUsuń
 6. Proponowane gry i zabawy są świetne. Warto je wykorzystać również w pracy ze starszymi dziećmi. Liczy się ruch, zabawa, radość, i zaangażowanie.

  OdpowiedzUsuń