poniedziałek, 21 maja 2018

EDUKACYJNY POST - PRĄD ELEKTRYCZNY POŻYTECZNY I NIEBEZPIECZNY

       
W ramach konkursu PlanetaEnergii.pl  utworzyliśmy filmik, który kierujemy głównie do naszych koleżanek i kolegów kl. 1-3. Nasza prezentacja mówi o tym, czego należy unikać, na co zwracać uwagę  podczas użytkowania różnych urządzeń elektrycznych, a także mówimy o tym, jakie urządzenia mogą używać dzieci, a jakich nie. 
        Poruszamy też kwestię bezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z użytkowania urządzeń elektrycznych przez dzieci. Są także ćwiczenia celem utrwalenia wiedzy o prądzie pożytecznym i równocześnie niebezpiecznym.
Czy wiesz, jak się zachować kiedy zobaczysz osobę porażoną prądem ? 
        Zapraszamy do naszej  małej edukacji.
 A może wykonacie klasowy plakat o bezpieczeństwie podczas korzystania z różnych urządzeń elektrycznych? Wyeksponujcie go na korytarzu szkolnym.
Koniecznie zobacz także poniższy film:
Bezpieczniki TAURONA - "Urządzenia elektryczne"5 komentarzy:

 1. Filmiki bardzo ciekawe i pouczające, dzieci oglądały z zaciekawieniem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super film, warto abyśmy na co dzień pamiętali o wszystkich zagrożeniach i starali się dzieciom tłumaczyć co może się stać gdy nie będziemy ostrożni. Ważnym elementem było również pokazanie w jaki sposób pomóc osobie poszkodowanej i jak się zachować kiedy chcąc pomóc również możemy znaleźć się w sytuacji zagrażającej naszemu zdrowi i życiu. Polecam zapoznanie się z filmami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Edukacja na temat bezpiecznego używania urządzeń elektrycznych jest niezmiernie ważna ale i bardzo trudna.
  Zamieszczony film doskonale ukazuje zagrożenia, z którymi może spotkać się dziecko na co dzień. Sugestywna forma przekazu sprawia,że dzieci zapamiętują ważne zalecenia, uczą się przede wszystkim czego nie wolno robić, np. posługiwać się suszarką do włosów, gdy z kranu leci woda.

  OdpowiedzUsuń
 4. Forma przekazu świetnie dostosowana do małych dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie praktyczne zajęcia, ze scenkami rodzajowymi z pewnością nauczą więcej niż nie jedna teoretyczna lekcja.

  OdpowiedzUsuń